Новости Одессы - мир Одесских новостей. Одесса в новостях

Пенсійне законодавство: роз'яснення спеціаліста

Який порядок добровільної участі в системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування?

 

 

    Нормами статті 12 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” № 1058-VI ще з 2004 року передбачено добровільну участь осіб у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування. Тобто в періоди після 1 січня 2004 року, коли страховий стаж зараховується лише за умови сплати страхових внесків, людина, яка                  не належала до категорії застрахованих осіб (наприклад, офіційно на території України не працювала або працювала неофіційно), може звернутися до органів фіскальної служби та укласти відповідний договір про добровільну участь          у системі загальнообов'язкового соціального страхування згідно з нормами статті 10 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску                                  на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (далі - Закон).

    Законом передбачено два види договорів про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.

    Зокрема, частиною другою статті 10 цього Закону визначено, що особи беруть участь у ній участь протягом строку, визначеного в договорі про добровільну участь, але не менш як один рік ( крім договорів про одноразову сплату). Тобто людина, укладаючи цей договір, зобов'язується щомісяця, протягом не менше року від дати укладення договору, сплачувати єдиний страховий внесок. І кожен місяць, за який сплачено внески, буде зараховано до страхового стажу.

    Відповідно до частини п'ятої статті 10 Закону договором про добровільну участь може бути передбачена одноразова сплата особою єдиного внеску          за попередні періоди, в яких особа не підлягала загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню (починаючи з 01.01.2004). При цьому сума сплаченого єдиного внеску за кожен місяць такого періоду не може бути меншою за мінімальний страховий внесок і більшою за суму єдиного внеску, обчисленого виходячи з максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановлених на дату укладання договору.

    З 01.01.2018 сума сплаченого єдиного страхового внеску за договором про одноразову сплату за кожен місяць такого періоду не може бути меншою за мінімальний страховий внесок на дату укладання договору, помножений на коефіцієнт 2.

    Звертаємо увагу, що докупити можна лише загальний страховий стаж.          Не можна докупити спеціальний стаж, наприклад, стаж шахтаря, металурга, вчителя чи лікаря.

 

 

Інформує юридичне управління Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Поиск объявлений

Поделиться

Есть что рассказать? Пишите: admin@hotnews.od.ua

 

 

FreeCurrencyRates.com

 

Статистика форума

  • Всего пользователей: 3390
  • Последний: ycama
  • Всего сообщений: 8374
  • Всего тем: 2093
  • Всего разделов: 5
  • Всего категорий: 54
  • Открыто сегодня: 1
  • Открыто вчера: 3
  • Всего ответов сегодня: 0
  • Всего ответов вчера: 5