Новости Одессы - мир Одесских новостей. Одесса в новостях

Америка нашла себе козлов отпущения

Якщо уряд США погодиться з висновками асоціації, що представляє власників інтелектуального продукту, Україні загрожують  санкції, в результаті яких вона втратить 50 мільйонів доларів на рік.

Радіо Свобода звернулося до одного з авторів звіту про Україну Міжнародного альянсу інтелектуальних прав Еріка Шварца з проханням розповісти про те, що спонукало організацію, що об’єднує понад 3 тисячі виробників інтелектуального продукту, знову назвати Україну головним порушником авторського права у світі. 
 
На переконання Міжнародного альянсу інтелектуальних прав, українці крадуть інтелектуальну власність найшвидшими темпами в Європі і ці темпи продовжують зростати. При чому, поняття недоторканості інтелектуальної власності не розуміють навіть українські державні службовці, говорить Ерік Шварц із цього Альянсу.
 
«В Україні є серйозні проблеми з державними міністерствами, які використовують неліцензійну продукцію. Проблема настільки застаріла, що тягнеться ще з 2003 року, коли уряд ухвалив резолюцію, в якій пообіцяв зайнятися вирішенням цієї проблеми», – розповідає Ерік Шварц.
 
Він нагадує, Україна вже була визнана Альянсом «пріоритетною країною» щодо боротьби з піратством. Того разу питання стосувалося оптичних дисків, які в Україні вільно копіювалися і існувала ціла індустрія з виготовлення неліцензійної продукції. Питання обговорювалося на найвищому рівні і вимагало президентської обіцянки тодішнього Президента Леоніда Кучми, яку він дав керівнику  США Білу Клінтону. Але з того часу проблема не зникла, змінився лише спосіб крадіжки інтелектуальної власності, говорить представник Альянсу.
 
«З того часу природа піратства змінилася. Після підробляння оптичних дисків, в Україні перейшли до цифрового піратства. Український та американський уряд у 2010 році підготували план дій боротьби з інтелектуальним піратством, але український уряд і пальцем не поворухнув, щоб забезпечити виконання цього плану», – заявив Ерік Шварц.
 
Україна, за словами представника Міжнародного альянсу інтелектуальних прав, має статус країни, що володіє преференційним правом у торгівлі зі Сполученими Штатами Америки. Цей статус вимагає адекватного захисту інтелектуальної власності, однак, на думку Альянсу, Україна такого захисту не забезпечує, а тому не мала б отримувати торговельні пільги від США, які минулого року склали понад 50 мільйонів доларів.
 
Нема заяви – нема порушень
 
В Україні звинуваченнями американської сторони здивовані.

http://www.radio 


Олексій Янов, перший заступник голови Держслужби інтелектуальної власності в інтерв’ю Радіо Свобода заявив: «Ми вважаємо, навпаки, що ситуація покращується і рівень піратства знижується. Вперше за 10 років в бюджеті передбачені кошти на легалізацію програмного забезпечення в органах державної влади – 100 мільйонів гривень. На думку «Майкрософт», вони вважають що рівень неліцензійного використання становить десь 90%, ми за своїми даними бачимо, що цей рівень зараз становить близько 42%. Але 42% – це також, безперечно, багато».
 
За словами українського чиновника, американські компанії повинні подати заяву про порушення кримінальної справи, бо «Міністерство внутрішніх справ може з цим боротися лише за заявою правовласника».
 
«Говорити, що лише держава повинна боротися з цим явищем, є некоректним. Необхідно щоб правовласники, які вважають, що їхні права порушуються, займали активну позицію і для цього держава надає їм відповідні можливості», – пояснив Олексій Янов.
 
Матеріал підготували Марія Щур, Микола Закалюжний та RobertCoalson


 

 

 

А пока политики спорят, менты зря времени не теряют, им то бояться нечего, всегда найдутся те, кто ответит за ихние преступления:

http://www.radiosvoboda.org/content/article/24926923.html


Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Поиск объявлений

Поделиться

Есть что рассказать? Пишите: admin@hotnews.od.ua

 

 

 

 

FreeCurrencyRates.com

 

Статистика форума

  • Всего пользователей: 2576
  • Последний: Akulenok
  • Всего сообщений: 7126
  • Всего тем: 1716
  • Всего разделов: 5
  • Всего категорий: 54
  • Открыто сегодня: 0
  • Открыто вчера: 6
  • Всего ответов сегодня: 0
  • Всего ответов вчера: 6